LT3007ITS8-2.5#TRPBF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Analog Devices Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Analog Devices Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 358
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 20mA TSOT-23-8
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
LT3007ITS8-2.5#TRPBF
DigiKey Part Number
LT3007ITS8-2.5#TRPBF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LT3007ITS8-2.5#TRPBF
Description
IC REG LIN 2.5V 20MA TSOT-23-8
Detailed Description
EDA/CAD Models
LT3007ITS8-2.5#TRPBF Models
Category
Current - Output
PSRR
61dB (120Hz)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max)
45V
Package / Case
SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V