SND15M12000G/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SND15M12000G/AA is not available
SND15M12000G/AA
DigiKey Part Number
4306-SND15M12000G/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SND15M12000G/AA
Description
SND15M12000G/AA
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
9A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
26-30 AWG
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C