SND15M1000G is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SND15M1000G is not available
SND15M1000G
DigiKey Part Number
4306-SND15M1000G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SND15M1000G
Description
SND15M1000G
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
9A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
20-24 AWG
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C