HDC15S5R600S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC15S5R600S/AA is not available
HDC15S5R600S/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC15S5R600S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC15S5R600S/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C