L77SDD50SOL2
L77SDD50SOL2
L77SDD50SOL2
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77SDD50SOL2
DigiKey Part Number
L77SDD50SOL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDD50SOL2
Description
CONN D-SUB RCPT 50POS VERT SLDR
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L77SDD50SOL2 Models
Category
Termination
Solder
Packaging
Tray
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
250V
Number of Rows
3
Contact Form
Stamped
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Contact Material
Phosphor Bronze
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C