L77SDD50SC309
L77SDD50SC309
L77SDD50SC309
DigiKey Part Number
L77SDD50SC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDD50SC309
Description
CONN D-SUB RCPT 50POS SOLDER CUP
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Solder Cup
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C