L77DB25S1AUN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 394
Datasheet
In Stock: 3
In Stock: 0
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77DB25S1AUN
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77DB25S1AUN
DigiKey Part Number
L77DB25S1AUN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DB25S1AUN
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77DB25S1AUN Models
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Number of Rows
2
Contact Form
Machined
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Brass
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C