L717DB25POL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 4
Datasheet
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 29
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 821
In Stock: 0
EDAC Inc.
EDAC Inc.
Amphenol CS (FCI)
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 17
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L717DB25POL2
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717DB25POL2
DigiKey Part Number
L717DB25POL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DB25POL2
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717DB25POL2 Models
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C