D50S24A4PX00LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (Commercial Products)
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 115
In Stock: 8
In Stock: 80
In Stock: 86
In Stock: 676
In Stock: 609
In Stock: 530
Image for D50S24A4PX00LF is not available
D50S24A4PX00LF
DigiKey Part Number
D50S24A4PX00LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D50S24A4PX00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 50POS VERT SLDR
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
D50S24A4PX00LF Models
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C