L77SDDH50SOL2C309 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 859
Datasheet
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 1
Datasheet
In Stock: 131
In Stock: 1.988
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77SDDH50SOL2C309
L77SDDH50SOL2C309
L77SDDH50SOL2C309
DigiKey Part Number
L77SDDH50SOL2C309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDDH50SOL2C309
Description
CONN D-SUB RCPT 50POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C