10018784-10201TLF
10018784-10201TLF
10018784-10201TLF
DigiKey Part Number
609-2026-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10018784-10201TLF
Description
CONN PCI EXP FMALE 64POS 0.039
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
64 Position Female Connector PCI Express™ Gold 0.039" (1.00mm) Black
EDA/CAD Models
10018784-10201TLF Models
Category
Read Out
Dual
Board Guide, Locking Ramp
Series
Contact Finish Thickness
Flash
Number of Positions/Bay/Row
11; 21
Number of Positions
64
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Number of Rows
2
Material - Insulation
Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled
Pitch
0.039" (1.00mm)