10061913-101PLF
10061913-101PLF
10061913-101PLF
DigiKey Part Number
609-5312-2-ND - Tape & Reel (TR)
609-5312-1-ND - Cut Tape (CT)
609-5312-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10061913-101PLF
Description
CONN PCI EXP FMALE 64POS 0.039
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
64 Position Female Connector PCI Express™ Gold 0.039" (1.00mm) Black
EDA/CAD Models
10061913-101PLF Models
Category
Features
Board Guide, Locking Ramp, Pick and Place, Solder Retention
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Number of Positions
64
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Pitch
0.039" (1.00mm)