L777SDBH25POL2RM8 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 93
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 29
EDAC Inc.
EDAC Inc.
Amphenol CS (FCI)
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 241
In Stock: 231
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L777SDBH25POL2RM8
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L777SDBH25POL2RM8
DigiKey Part Number
L777SDBH25POL2RM8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L777SDBH25POL2RM8
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L777SDBH25POL2RM8 Models
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock, Grounding Indents
Connector Type
Plug, Male Pins
Voltage Rating
250V
Number of Rows
2
Contact Form
Stamped
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C