AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 49
Datasheet
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
10 MHz VCTCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T5
DigiKey Part Number
AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T5
Description
XTAL OSC VCTCXO 10.0000MHZ LVCMO
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T5 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±280ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
7mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)