AST3TQ-V-10.000MHZ-28
DigiKey Part Number
535-12704-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AST3TQ-V-10.000MHZ-28
Description
XTAL OSC VCTCXO 10.0000MHZ LVCMO
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz VCTCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AST3TQ-V-10.000MHZ-28 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±280ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
7mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)