ASPI-0804T-6R8M-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 0
Datasheet
6.8 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.6 A 27mOhm Max Nonstandard
Abracon: Who We Are Today
Tiny but Mighty 2.0
ASPI-0804T-6R8M-T
DigiKey Part Number
ASPI-0804T-6R8M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-0804T-6R8M-T
Description
FIXED IND 6.8UH 4.6A 27 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ASPI-0804T-6R8M-T Models
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
27mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.205" (5.21mm)