ABM3BN-10.000MHZ-10-B1U-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
10 MHz ±10ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
ABM3BN-10.000MHZ-10-B1U-T
DigiKey Part Number
535-ABM3BN-10.000MHZ-10-B1U-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM3BN-10.000MHZ-10-B1U-T
Description
CRYSTAL 10.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ABM3BN-10.000MHZ-10-B1U-T Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
10 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)