ABM12W-32.0000MHZ-7-B1U-T3 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 7.237
Datasheet
Similar
Abracon LLC
In Stock: 15.069
Datasheet
TXC CORPORATION
ECS Inc.
ECS Inc.
Jauch Quartz
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
32 MHz ±10ppm Crystal 7pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
ABM12W-32.0000MHZ-7-B1U-T3
DigiKey Part Number
535-ABM12W-32.0000MHZ-7-B1U-T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ABM12W-32.0000MHZ-7-B1U-T3CT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABM12W-32.0000MHZ-7-B1U-T3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM12W-32.0000MHZ-7-B1U-T3
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 7PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
ABM12W-32.0000MHZ-7-B1U-T3 Models
Category
Load Capacitance
7pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
32 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)