ABM13W-32.0000MHZ-8-B1U-T5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 4.909
Datasheet
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 1.270
Datasheet
TXC CORPORATION
TXC CORPORATION
IQD Frequency Products
In Stock: 295
Jauch Quartz
32 MHz ±10ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
ABM13W-4SMD,No-Lead-bottom
Abracon Tiny But Mighty
ABM13W-32.0000MHZ-8-B1U-T5
DigiKey Part Number
ABM13W-32.0000MHZ-8-B1U-T5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM13W-32.0000MHZ-8-B1U-T5
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
ABM13W-32.0000MHZ-8-B1U-T5 Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
32 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)