ABM11-32.000MHZ-D1X-T3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
In Stock: 76.840
Datasheet
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
CTS-Frequency Controls
Eaton - Electronics Division
In Stock: 180
32 MHz ±10ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
ABM11-32.000MHZ-D1X-T3
DigiKey Part Number
535-ABM11-32.000MHZ-D1X-T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM11-32.000MHZ-D1X-T3
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
ABM11-32.000MHZ-D1X-T3 Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.023" (0.59mm)