S-19244H12H-V5T2U is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1A TO-252-5S
S-19244H12H-V5T2U
DigiKey Part Number
1662-S-19244H12H-V5T2UTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-19244H12H-V5T2U
Description
IC REG LINEAR 1.2V 1A TO252-5S
Detailed Description
Category
Current - Output
PSRR
60dB (1kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Voltage - Input (Max)
10V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.2V
Package / Case
TO-252-5, DPAK (4 Leads + Tab)
Voltage Dropout (Max)
1.3V @ 1A