S-19212D25A-M5T1U is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 250mA SOT-23-5
S-19212D25A-M5T1U
DigiKey Part Number
1662-S-19212D25A-M5T1UTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-19212D25A-M5T1U
Description
IC REG LINEAR 2.5V 250MA SOT23-5
Detailed Description
PSRR
45dB (100Hz)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Voltage Dropout (Max)
0.8V @ 250mA