S-1132B34-U5T1U is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 300mA SOT-89-5
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
S-1132B34-U5T1U
DigiKey Part Number
S-1132B34-U5T1U-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-1132B34-U5T1U
Description
IC REG LINEAR 3.4V 300MA SOT89-5
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PSRR
65dB (1kHz)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max)
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.4V
Voltage Dropout (Max)
0.15V @ 100mA