S-1132B34-U5T1G is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 300mA SOT-89-5
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
S-1132B34-U5T1G
DigiKey Part Number
S-1132B34-U5T1G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-1132B34-U5T1G
Description
IC REG LINEAR 3.4V 300MA SOT89-5
Customer Reference
Detailed Description
PSRR
65dB (1kHz)
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max)
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.4V
Voltage Dropout (Max)
0.15V @ 100mA