YIC51818GMGG-33-C
DigiKey Part Number
3155-YIC51818GMGG-33-C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YIC51818GMGG-33-C
Description
RF RCVR GNSS/GPS ANT MODULE 1818
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
YIC5 RF Receiver Galileo, GLONASS, GNSS, GPS 1.598GHz ~ 1.605GHz, 1.575GHz -161dBm 9.6kbps On-Board, Patch Module
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
YIC51818GMGG-33-C Models
Category
Applications
GPS/GNSS Receiver
Manufacturer
YIC
Data Interface
UART
Series
Antenna Connector
On-Board, Patch
Packaging
Tray
Voltage - Supply
3.3V ~ 5V
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
1.598GHz ~ 1.605GHz, 1.575GHz