MCF21.4M15B/SM756
DigiKey Part Number
3155-MCF21.4M15B/SM756TR-ND - Tape & Reel (TR)
3155-MCF21.4M15B/SM756CT-ND - Cut Tape (CT)
3155-MCF21.4M15B/SM756DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCF21.4M15B/SM756
Description
MONO XTAL 21.4MHZ 4P 3DB SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21.4 MHz Center 1.8 kOhms Monolithic Crystal Filter Surface Mount 3dB 15 kHz
Category
Bandwidth
15 kHz
Manufacturer
YIC
Ripple
1dB
Series
Number of Poles
4
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency - Center
21.4 MHz
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Impedance
1.8 kOhms
Height (Max)
0.055" (1.40mm)