SR2010JK-07100RL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 49
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Panasonic Industry
In Stock: 40.678
Stackpole Electronics Inc
Similar
Panasonic Industry
100 Ohms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
SR2010JK-07100RL
DigiKey Part Number
SR2010JK-07100RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR2010JK-07100RL
Description
RES 100 OHM 5% 3/4W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SR2010JK-07100RL Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)