SR1206JR-7T430RL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
430 Ohms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
SR1206JR-7T430RL
DigiKey Part Number
13-SR1206JR-7T430RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR1206JR-7T430RL
Description
RES 430 OHM 5% 3/4W 1206
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)