SMCJ15A-AT/TR13 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMCJ15A-AT/TR13 |
Description | TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AB |
Manufacturer Standard Lead Time | 32 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 24.4V Clamp 61.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 61.5A |
Mfr | Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) |
Series | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Part Status Active | Grade Automotive |
Type Zener | Qualification AEC-Q101 |
Unidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V | Package / Case DO-214AB, SMC |
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V |