SMAJ54A/TR13 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
87.1V Clamp 4.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
SMAJ54A/TR13
DigiKey Part Number
13-SMAJ54A/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMAJ54A/TR13CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMAJ54A/TR13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ54A/TR13
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.1V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.6A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Voltage - Breakdown (Min)
60V