SMAJ13CA-HP6/13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 1.000
Datasheet
21.5V Clamp 28A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
SMAJ13CA-HP6/13
DigiKey Part Number
13-SMAJ13CA-HP6/13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ13CA-HP6/13
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
28A
Series
Power - Peak Pulse
600W
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V