RC0805JR-1311RL is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 0
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
11 Ohms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RC0805JR-1311RL
DigiKey Part Number
13-RC0805JR-1311RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RC0805JR-1311RL
Description
RES 11 OHM 5% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
RC0805JR-1311RL Models
Category
Features
Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)