MFR50SFTE52-78R7
DigiKey Part Number
MFR50SFTE52-78R7-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR50SFTE52-78R7
Description
RES 78.7 OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
78.7 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)