MFR-25FBF52-100R is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 12.883
Datasheet
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 6.009
Datasheet
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Similar
In Stock: 913
Similar
Stackpole Electronics Inc
100 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
MFR-25FBF52-100R
DigiKey Part Number
100XBK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR-25FBF52-100R
Description
RES 100 OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MFR-25FBF52-100R Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)