CQ0805BRNPO9BN1R5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
1.5 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors - High Frequency (CQ Series)
CQ0805BRNPO9BN1R5
DigiKey Part Number
13-CQ0805BRNPO9BN1R5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CQ0805BRNPO9BN1R5
Description
CAP CER 1.5PF 50V C0G/NPO 0805
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CQ0805BRNPO9BN1R5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)