CQ0402GRNPO9BN110
DigiKey Part Number
13-CQ0402GRNPO9BN110TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CQ0402GRNPO9BN110CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CQ0402GRNPO9BN110DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CQ0402GRNPO9BN110
Description
CAP CER 11PF 50V C0G/NP0 0402
Detailed Description
11 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)