CQ0100GRNPO8BN120
DigiKey Part Number
13-CQ0100GRNPO8BN120TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CQ0100GRNPO8BN120CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CQ0100GRNPO8BN120DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CQ0100GRNPO8BN120
Description
CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 01005
Detailed Description
12 pF ±2% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)