CC1210MKX5R8BB475
DigiKey Part Number
311-3537-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3537-1-ND - Cut Tape (CT)
311-3537-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1210MKX5R8BB475
Description
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CC1210MKX5R8BB475 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)