CC1210MKX5R7BB226
DigiKey Part Number
311-2053-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-2053-1-ND - Cut Tape (CT)
311-2053-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1210MKX5R7BB226
Description
CAP CER 22UF 16V X5R 1210
Detailed Description
22 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CC1210MKX5R7BB226 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)