CC1210KKX7RYBB224
DigiKey Part Number
311-2045-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-2045-1-ND - Cut Tape (CT)
311-2045-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1210KKX7RYBB224
Description
CAP CER 0.22UF 250V X7R 1210
Detailed Description
0.22 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CC1210KKX7RYBB224 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)