CC1210KKX7RBBB473
DigiKey Part Number
311-4528-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-4528-1-ND - Cut Tape (CT)
311-4528-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1210KKX7RBBB473
Description
CAP CER 0.047UF 500V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CC1210KKX7RBBB473 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)