CC1210KKX7R8BB106 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CC1210KKX7R8BB106 |
Description | CAP CER 10UF 25V X7R 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CC1210KKX7R8BB106 Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.083" (2.10mm) |