CC1206ZKY5V9BB225 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CC1206ZKY5V9BB225 |
Description | CAP CER 2.2UF 50V Y5V 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µF -20%, +80% 50V Ceramic Capacitor Y5V (F) 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CC1206ZKY5V9BB225 Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -30°C ~ 85°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance -20%, +80% | Thickness (Max) 0.071" (1.80mm) |