CC1206ZKY5V7BB226
DigiKey Part Number
311-3462-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3462-1-ND - Cut Tape (CT)
311-3462-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206ZKY5V7BB226
Description
CAP CER 22UF 16V Y5V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF -20%, +80% 16V Ceramic Capacitor Y5V (F) 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CC1206ZKY5V7BB226 Models
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
-20%, +80%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)