CC1206KRX7R9BB334
DigiKey Part Number
311-3403-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3403-1-ND - Cut Tape (CT)
311-3403-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206KRX7R9BB334
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CC1206KRX7R9BB334 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)