CC1206KPX7R8BB474 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 2.067
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 311
Datasheet
0.47 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CC1206KPX7R8BB474
DigiKey Part Number
13-CC1206KPX7R8BB474TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206KPX7R8BB474
Description
CAP CER 0.47UF 25V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC1206KPX7R8BB474 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)