CC1206KKX7RZBB471 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CC1206KKX7RZBB471 |
Description | CAP CER 470PF 630V X7R 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CC1206KKX7RZBB471 Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.057" (1.45mm) |