CC1206KKX7RYBB473
DigiKey Part Number
311-1978-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1978-1-ND - Cut Tape (CT)
311-1978-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206KKX7RYBB473
Description
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CC1206KKX7RYBB473 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)