CC1206KKX7R9BB474
DigiKey Part Number
311-1436-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1436-1-ND - Cut Tape (CT)
311-1436-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206KKX7R9BB474
Description
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CC1206KKX7R9BB474 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)