CC1206JRX7R8BB224 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 2.642
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
Murata Electronics
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
Knowles Syfer
KEMET
Similar
0.22 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CC1206JRX7R8BB224
DigiKey Part Number
CC1206JRX7R8BB224-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206JRX7R8BB224
Description
CAP CER 0.22UF 25V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC1206JRX7R8BB224 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)